Pogon Szczecin vs Cracovia Krakow, wynik meczu 3-1

W najnowszym starciu Ekstraklasy Pogon Szczecin podejmował u siebie Cracovię Kraków. Mecz, który odbył się 30 marca o godzinie 19:00 na Stadionie Miejskim im. Floriana Krygiera, zakończył się wynikiem 3-1 na korzyść gospodarzy. Po pierwszej połowie Pogon prowadził 2-1, a ostateczny rezultat potwierdził ich zwycięstwo.

Relacja z przebiegu meczu

Mecz pomiędzy Pogon Szczecin a Cracovią Kraków rozpoczął się o godzinie 19:00 na Stadionie Miejskim im. Floriana Krygiera. Sędzia główny Malec Paweł poprowadził to starcie w ramach 26. kolejki Ekstraklasy.

Na samym początku spotkania, już w pierwszej minucie, F. Ulvestad z Pogoni zdobył bramkę, asystując K. Grosickiemu. Jednakże odpowiedź gości nie lie się długo czekać, bo już w trzeciej minucie B. Källman wyrównał stan meczu, asystując D. Ólafssonowi.

Przewaga Gospodarzy była jednak zauważalna, i to oni objęli prowadzenie w 15. minucie za sprawą E. Bitriego, który ustalił wynik na 2-1. Mimo starań obu drużyn, do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Drugą połowę zdecydowanie lepiej rozpoczęli gospodarze, starając się zabezpieczyć swoje prowadzenie. Pomimo starań Cracovii, to Pogon Szczecin zakończyła mecz skutecznym trafieniem V. Bichakhchyana w 87. minucie, ustalając wynik końcowy na 3-1 dla siebie.

W trakcie meczu zobaczyliśmy kilka kartek. Żółte kartki dla Gospodarzy otrzymali Rafał Kurzawa (41'), Efthymios Koulouris (54') oraz Adrian Przyborek (59'). Z kolei goście nie zostali ukarani żadną kartką w tym meczu.

Niestety, nie było czerwonych kartek na tym spotkaniu, co świadczyło o uczciwej i zaciętej walce obu drużyn.

Po tym zwycięstwie Pogon Szczecin zmierzy się kolejno z Jagiellonią, Lechem Poznań oraz Ruchem Chorzów. Natomiast Cracovia Kraków będzie rywalizować z ŁKS Łódź, Jagiellonią oraz Puszczą Niepołomice.