Dnia 2023-11-10 19:30 na obiekcie Stadion Cracovii im. Józefa Piłsudskiego miał miejsce mecz pomiędzy Cracovia Krakow oraz Slask Wroclaw zakończony wynikiem 0-1

W emocjonującym meczu Ekstraklasy drużyny Cracovii Kraków i Śląska Wrocław zmierzyły się na stadionie Cracovii im. Józefa Piłsudskiego. Wysokie napięcie towarzyszyło spotkaniu od pierwszego gwizdka sędziego. Ostatecznie to goście z Wrocławia wygrali 1-0, zdobywając jedynego gola już w pierwszej połowie. Pomimo starań gospodarzy, nie zdołali oni odrobić straty i ostatecznie musieli pogodzić się z porażką. Szczegółowy raport z meczu poniżej.

Relacja z meczu

Mecz ligowy pomiędzy Cracovią Kraków a Śląskiem Wrocław zakończył się zwycięstwem gości 0-1. Spotkanie odbyło się na Stadionie Cracovii im. Józefa Piłsudskiego w ramach 15. kolejki Ekstraklasy.

Spotkanie rozpoczęło się od dynamicznej gry obu drużyn, jednak to Śląsk szybko objął prowadzenie. W 15. minucie Nahuel Leiva wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem i strzałem z 10 metrów umieścił piłkę w siatce, dając swojej drużynie prowadzenie 0-1.

Cracovia próbowała odrobić straty, ale nie potrafiła wykreować klarownych sytuacji podbramkowych. Mimo wyrównanej gry, żadna z drużyn nie potrafiła zdobyć kolejnej bramki, a pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-1 dla Śląska.

Druga połowa to kolejne starania gospodarzy o wyrównanie, jednak piłkarze gości skutecznie bronili swojej bramki. Mecz obfitował w wiele fauli, co zaowocowało kilkoma żółtymi kartkami dla obu drużyn. W 52. minucie gry czerwoną kartkę otrzymał Matías Nahuel z drużyny Śląska.

Mimo licznych starań, Cracovia nie zdołała odwrócić losów meczu i ostatecznie musiała uznać wyższość gości. Mecz sędziował Marcin Szczerbowicz z Polski.