Dnia 2024-02-10 14:00 odbyło się spotkanie Cracovia Krakow - Radomiak Radom zakończone wynikiem 6-0

W ostatnim spotkaniu Ekstraklasy Cracovia Krakow zdominowała rywalizację z Radomiakiem Radom, zapewniając sobie przekonujące zwycięstwo 6-0. Mecz rozegrany został 10 lutego 2024 roku o godzinie 14:00 na Stadionie Cracovii im. Józefa Piłsudskiego. Drużyna gospodarzy kontrolowała grę od pierwszego gwizdka, osiągając wynik 3-0 już na przerwę. To było niezapomniane starcie, które przesądziło o wyższości jednej z ekip.

Relacja z meczu Cracovia Kraków - Radomiak Radom

W wyjątkową niedzielę na Stadionie Cracovii im. Józefa Piłsudskiego odbył się pojedynek 20. kolejki Ekstraklasy pomiędzy gospodarzami - Cracovią Kraków, a drużyną Radomiaka Radom. Mecz, który zakończył się efektownym zwycięstwem 6-0 na korzyść Cracovii, dostarczył kibicom mnóstwo emocji i piłkarskich wrażeń.

Spotkanie rozpoczęło się dynamicznie, a już w 8. minucie P. Jaroszyński otworzył wynik meczu, dając prowadzenie swojej drużynie. Gospodarze podtrzymywali wysoką intensywność gry, co zaowocowało drugim golem w wykonaniu B. Källmana po asyście P. Makucha w 18. minucie. Cracovia kontrolowała boiskowe wydarzenia, co sprawiło, że jeszcze przed przerwą D. Abramowicz podwyższył prowadzenie na 3-0 w 32. minucie.

Drugą połowę także zdominowali gospodarze, którzy nie dali szans drużynie gości. P. Makuch zdobył czwartego gola dla Cracovii w 62. minucie po podaniu P. Jaroszyńskiego, a kolejne trafienie dołożył J. Atanasov w 65. minucie, po asyście B. Källmana. Ostateczny wynik 6-0 na korzyść Cracovii Kraków ustalił P. Jaroszyński, zdobywając bramkę w doliczonym czasie gry, w 90. minucie.

Mecz nie obył się bez kartek, a żółte kartki otrzymali zawodnicy obu drużyn. Wśród gospodarzy ukarani zostali Virgil Ghiță (34'), Andreas Skovgaard (80') oraz Jani Atanasov (84'). Z kolei w zespole gości żółte kartki obejrzał Luizão (-5') oraz Christos Donis (57').

Spotkanie nie obyło się także bez emocji związanych z czerwonymi kartkami. Już w 2. minucie Leonardo Rocha z Radomiaka Radom musiał opuścić boisko po otrzymaniu czerwonej kartki, natomiast w 86. minucie Michał Kaput również opuścił plac gry po drugiej żółtej kartce, która równała się czerwonej.

Po tym zwycięstwie Cracovia Kraków zbiera pełną pulę punktów i z pewnością buduje swoją pozycję w lidze. Kibice mogą być dumni z pięknej gry swoich ulubieńców, którzy zaprezentowali się znakomicie na swoim terenie. Mecz z Radomiakiem Radom na długo pozostanie w pamięci fanów, jako jedno z najbardziej efektownych starć tej części sezonu.

Następne mecze dla Cracovii Kraków to starcia z Zawiszą Lubin, Piastem Gliwice oraz Wartą Poznań, natomiast Radomiak Radom zmierzy się z Pogonią Szczecin, Wartą Poznań oraz Stalą Mielec. Czy formacja gospodarzy będzie kontynuowana w kolejnych spotkaniach? Czy drużyna z Radomia zdoła się podnieść po tak wysokiej porażce? Piłkarska Ekstraklasa zawsze obfituje w niespodzianki, które sprawiają, że każdy mecz jest nieprzewidywalny.