Cracovia Krakow kontra Gornik Zabrze, wynik spotkania 5-0

Mecz pomiędzy Cracovią Kraków a Górnikiem Zabrze odbył się w ramach 31. kolejki Ekstraklasy na Stadionie Cracovii im. Józefa Piłsudskiego. Spotkanie zakończyło się wynikiem 5-0, z prowadzeniem 2-0 dla gospodarzy na przerwę.

Cracovia Krakow 5-0 Gornik Zabrze: Przebieg Meczu

Mecz rozpoczął się o godzinie 16:00 na malowniczym Stadionie Cracovii im. Józefa Piłsudskiego w ramach 31. kolejki Ekstraklasy. Sędzią głównym spotkania był Łukasz Kuzma z Polski, a na murawie rywalizowały drużyny Cracovii Kraków i Górnika Zabrze.

Już w 4. minucie gospodarze objęli prowadzenie po strzale Piotra Makucha, który wykorzystał asystę Michała Rakoczy'ego. Wynik ten utrzymywał się do przerwy, kiedy to Rafał Janicki podwyższył prowadzenie Cracovii strzelając drugiego gola.

Po wznowieniu gry po przerwie, piłkarze Cracovii nie zwalniali tempa. W 53. minucie Otar Kakabadze trafił do siatki, a następnie w 68. minucie Kamil Glik podwyższył prowadzenie po asyście Kubę Knapa. Wynik na 4-0 ustalił Jasmin Atanasov w 84. minucie, asystując Filipowi Ródze.

W drugiej połowie emocje sięgnęły zenitu, a obie drużyny zobaczyły kartki. Michał Rakoczy, Filip Rózga i Jani Atanasov z Cracovii otrzymali żółte kartki, podobnie jak Kamil Lukoszek z Górnika Zabrze. Z kolei Lawrence Ennali z Górnika został ukarany dwiema żółtymi kartkami, co oznaczało czerwoną kartkę dla niego w 80. minucie.

Po tym triumfie Cracovia Kraków zmierzy się kolejno z drużynami Śląska Wrocław, Rakowa Częstochowa oraz Ruchu Chorzów. Natomiast Górnik Zabrze czeka rywalizacja z zespołami Stali Mielec, Puszczy Niepołomice oraz Pogoni Szczecin.